Strona główna ˇ Pobieranie ˇ Galeria zdjęć ˇ Artykuły ˇ Pogoda ˇ Prognoza pogodyCzwartek, Luty 29, 2024
Projekt - Kierunek Przyszłość
Informacja Informacja
Regulamin rekrutacji Regulamin rekrutacji
Deklaracja przystąpienia Deklaracja przystąpienia
Zgoda na przetwarzanie danych Zgoda na przetwarzanie danych
Plakat Plakat
Nawigacja
Portal
  Strona główna
  Zadaj pytanie
  Artykuły
  Pobieranie
  Linki
  Pogoda
  Galeria zdjęć
  Archiwum newsów
  Mapa serwisu
  Imieniny
  Jakość powietrza
  Gmina Gdów
  Parafia w Niegowici
  Podstawy HTML
  HTML dla "Zielonych"
  Logomocja

Wojewódzki Festiwal Językowy
  Regulamin Festiwalu
  Formularz zgłoszeniowy (pdf)
  Formularz zgłoszeniowy (doc)

Projekty edukacyjne
  Centres

Przedmiotowe Zasady Oceniania
  Informatyka-Trzaska

Najwięcej Newsów dodali
   admin[596]
   bibliotekarz[70]
   Ziemianek[61]
   Dyrektor[53]
   Pietak[47]
   PatrykW[27]
   Weronika Kocwa[23]
   korfanty[20]
   Agnieszka Dlugosz[19]
   Kopec[19]
   Kosciolek[12]
   Maria Zyla[11]
   Ola Chyrc[8]
   pedagog[7]
   Tekiela[6]
   Bibliotekarz szkolny[4]
   Sopata[3]
   Dorota Wolska[1]
Nasza Szkoła

Witamy
na stronie
Gimnazjum
im. księdza Karola Wojtyły
w Niegowici
 Niegowić 62,
tel. (012) 251-95-15

powiat wielicki
woj. małopolskie

gimniegowic@poczta.onet.pl
dyrektor:rajle@wp.pl
administrator: bogtr@wp.pl
Konkurs ZATRZYMAJ ZMIANY KLIMATYCZNE
Regulamin i warunki konkursu
Do walki ze zmianami klimatu!
Konkurs magazynu National Geographic i Vattenfall


1. Kto może wziąć udział w konkursie: Wszyscy uczniowie w wieku od 14 do 19 lat, którzy mieszkają i chodzą do szkoły w Europie, z wyjątkiem pracowników Towarzystwa National Geographic, ich rodzin i osób związanych z organizacją konkursu.

2. Organizatorami konkursu są: NGTI Limited, Shepherds Building East, Richmond Way, Shepherds Bush, London, W14 ODQ, Wielka Brytania i Vattenfall AB, Jämtlandsgatan 99, Stockholm, SE-162 87, Szwecja. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy z wyjątkiem pracowników National Geographic Television International i Towarzystwa National Geographic i ich rodzin oraz pracowników oddziałów i filii i ich rodzin.

3. Temat konkursu: Wyzwanie Wszystkie prace konkursowe muszą dotyczyć postępujących obecnie zmian klimatycznych i zagadnień gospodarki energetycznej, tak jak zostało to przedstawione w skrócie na stronie www.nationalgeographic.com/combatclimatechange Każda praca konkursowa musi być przygotowana w formie projektu na temat wykorzystania odnawialnych źródeł energii w kraju lub społeczności uczestnika konkursu. Praca konkursowa nie może liczyć więcej niż 1500 słów i powinna mieć strukturę opartą na poniższym schemacie:

a) Streszczenie propozycji: Ta część powinna liczyć nie więcej niż 200 słów i pokrótce poruszyć następujące zagadnienia: z którym globalnym problemem energetycznym uczestnik chce się zmierzyć, dlaczego wybrał właśnie ten problem i na ile jest on istotny w miejscu zamieszkania uczestnika konkursu. Streszczenie ma także zawierać krótki opis proponowanego rozwiązania problemu.

b) Problem, przyczyna i konsekwencje: W tej części uczestnik konkursu powinien krótko opisać problemy zagrażające obecnie środowisku naturalnemu na świecie. Potem może zająć się bardziej szczegółowo jednym problemem globalnym istotnym dla swojego kraju lub społeczności i przedstawić, dlaczego konieczne jest przeciwdziałanie temu zjawisku. Prosimy o opisanie tego, co, zdaniem uczestnika, stanowi przyczynę problemu i jak temu można zaradzić.

Decyzja sędziów, czy zwycięska praca konkursowa spełniła wszystkie wymagania konkursu, jest ostateczna.

4. Format: Prace konkursowe muszą być dokumentami wydrukowanymi w programie Word (format strony nie większy niż A4). Praca może zawierać mapy, diagramy, odręczne rysunki, itp. Nie należy przesyłać foliogramów, slajdów, zdjęć, modeli ani zdjęć oprawionych w ramki lub pod szkłem.

5. Dostarczenie prac: Prace konkursowe powinny zostać przesłane w kopertach z dołączonym formularzem zgłoszenia. Nadesłane prace konkursowe nie będą zwracane. Każdy uczestnik konkursu powinien podać swoje imię i nazwisko, adres oraz kontaktowy numer telefonu i adres emailowy. Wszyscy uczestnicy, którzy zakwalifikują się do finału, zostaną powiadomieni telefonicznie lub pocztą elektroniczną (email). Prace konkursowe należy przesłać na podany niżej adres:

Konkurs r0;Do walki ze zmianami klimatur1;
ul. Wynalazek 4
02-677 Warszawa

6. Prawa autorskie: Udział w konkursie jest jednoznaczny z udzieleniem pozwolenia NGTI Ltd. i Vattenfall AB na niewyłączne, niepodlegające honorariom autorskim i nieodwołalne wykorzystywanie i powielanie treści pracy konkursowej, imienia i nazwiska uczestnika konkursu oraz jego zdjęcia w celach związanych wyłącznie z konkursem łącznie z następującymi:
-proces oceny prac przez sędziów konkursu
-umieszczenie na stronie internetowej www.nationalgeographic.com/combatclimatechange
-opublikowanie w magazynie National Geographic lub włączenie do materiałów marketingowych i reklamowych National Geographic lub Vattenfall AB
7. Udział w innych konkursach: Projekt, który już zdobył nagrodę w innym konkursie, nie może zostać zgłoszony do tego konkursu.

8. Sędziowie: Zwycięzcy konkursu zostaną wybrani przez organizatorów konkursu. Decyzje organizatorów w sprawach związanych z konkursem są ostateczne. W sprawach dotyczących procesu i przebiegu oceny prac konkursowych nie będzie prowadzona żadna korespondencja i nie stanowi to podstawy do postępowania sądowego. Jeśli poziom prac konkursowych okaże się niezadowalający, organizatorzy konkursu zastrzegają sobie prawo do nie przyznania nagród.

9. Ogłoszenie wyników konkursu: Zwycięzcy konkursu zostaną otrzymają powiadomienie najpóźniej we wrześniu 2007 roku. Zwycięzcą zostanie uczestnik konkursu, który przedstawił najbardziej oryginalny projekt na temat zmian klimatycznych i źródeł energii na świecie, i został wybrany ostateczną decyzją sędziów. Jeśli wybrany zwycięzca nie będzie mógł uczestniczyć w zaplanowanym na listopad spotkaniu w Waszyngtonie, sędziowie zastrzegają sobie prawo przekazania nagrody głównej innemu finaliście. Prace konkursowe nie będą zwracane. Imię i nazwisko zwycięzcy zostanie opublikowane w magazynie National Geographic w listopadzie 2007 roku w edycjach europejskiej, fińskiej, niemieckiej, polskiej, szwedzkiej i duńskiej. NGTI Ltd. zastrzega sobie prawo do zmiany terminu publikacji.

10. Odpowiedzialność organizatorów konkursu: Wszelkie ryzyko związane z przesyłaniem pracy ponosi uczestnik konkursu. Organizatorzy konkursu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za zaginięcie lub zniszczenie pracy zgłoszonej do konkursu (bez względu na przyczynę) i za straty wynikające z tego stanu rzeczy.

11. Data zakończenia konkursu: Prace konkursowe muszą zostać przesłane na podany adres do dnia 15 czerwca 2007 roku.

12. Uwarunkowania prawne: Regulamin i zasady konkursu określone są przepisami prawa Anglii i Walii. Jakiekolwiek sprawy sporne związane z regulaminem i zasadami konkursu stanowią przedmiot jurysdykcji sądów Anglii i Walii.

13. Warunki ogólne: Przesłanie prac konkursowych jest równoznaczne z wyrażeniem zgody przez uczestnika, że zobowiązuje się przestrzegać powyższego regulaminu i warunków konkursu. Uczestnicy konkursu, którzy nie spełnią powyższych warunków, zostaną zdyskwalifikowani.

14. Nagrody: Nagroda główna r11; w pełni opłacona wycieczka do Waszyngtonu w listopadzie 2007 roku dla zwycięzcy indywidualnego lub zespołu w towarzystwie rodzica i/lub nauczyciela opiekuna. Zwycięzca (lub zwycięski zespół) zatrzyma się w hotelu w centrum Waszyngtonu, zostanie zaproszony na lunch do głównej siedziby National Geographic i muzeum Explorers Hall oraz odwiedzi najsłynniejsze miejsca w Waszyngtonie, w tym Air and Space Museum. Zwycięzca zje kolację w towarzystwie jednego z redaktorów National Geographic. National Geographic pokrywa koszty biletu lotniczego (klasa ekonomiczna), hotelu i posiłków podczas całej wycieczki. Uczestnicy zobowiązują się, że stawią się na sesję zdjęć NGM, która odbędzie się 13 sierpnia 2007 roku (w miejscu zamieszkania zwycięzcy). Organizatorzy zastrzegają sobie prawo wyboru innego ostatecznego zwycięzcy konkursu, jeśli nie uda się nawiązać kontaktu z osobą (lub zespołem) wybraną w pierwszej kolejności.

Finaliści konkursu r11; wszyscy finaliści otrzymają cyfrowy aparat fotograficzny. Wyboru finalistów w każdym kraju dokonają redaktorzy edycji magazynu National Geographic z danego kraju i przedstawiciele koncernu Vattenfall.

Szkoła, która wystawi najwięcej uczestników r11; otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 2000 euro, którą wykorzysta jako pomoc finansową do nauki geografii i klimatologii.

Nagrody w konkursie nie podlegają wymianie. Konkurs nie jest grą hazardową. Każda zakwalifikowana praca konkursowa zostanie oceniona indywidualnie.
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Gimnazjum
Hymn szkoły Hymn szkoły
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zegar
Nasz Patron
Kalendarium 1920-1978 Kalendarium 1920-1978
Młodość Młodość
Okupacja Okupacja
Kapłaństwo Kapłaństwo
Biskup Wojtyła Biskup Wojtyła
Kardynał Wojtyła Kardynał Wojtyła
Pontyfikat 1978-1990 Pontyfikat 1978-1990
Pontyfikat 1991-2005 Pontyfikat 1991-2005
Pielgrzymki do Polski Pielgrzymki do Polski
Wszystkie Pielgrzymki Wszystkie Pielgrzymki
Papieskie dokumenty Papieskie dokumenty
Twórczość Twórczość
Testament Testament Jana Pawła II
W Niegowickiej Parafii W niegowickiej Parafii
W Niegowickiej Parafii Jak Go pamiętamy
Orlik 2012
Orlik 2012 Regulamin (pdf)
Postanowienia ogólne Postanowienia ogólne
Korzystanie z obiektu Korzystanie z obiektu
Sankcje i odpowiedzialność Sankcje i odpowiedzialność
Telefony alarmowe Telefony alarmowe
Rezerwacja Rezerwacja
Najbliższe wydarzenia
Statystyki
Gimnazjum w Niegowici
WITAJ
klasa3c
jako nowy uzytkownik

Zarejestrowanch Uzytkowników: 25

Głównych administratorów: 1
Administratorów: 11
Uzytkowników: 13

Użytkownicy Online:

admin70 tygodni
Dyrektor274 tygodni
Ziemianek319 tygodni
bibliotekarz351 tygodni
Pietak357 tygodni

Gości Online: 1

Twoje IP: 44.192.20.240

Kategorie Forum 2
Tematów na Forum 1
Postów na Forum 2
Komentarzy 4
Księga Gosci
News'y 987
Artykuły 249
Albumy
Zdjecia
Plików w Downloadzie 4
Kategorii w Linkach 8
Linków 42
Postów w shoutbox'ie
Obecny adres IP
44.192.20.240
Licznik
pozostało

do końca roku szkolnego
Kursy walut
Kursy walut w MyBank.pl
Notowanie z 2024-02-29
USD0.30%3,9803 zł
EUR0.17%4,3190 zł
CHF0.09%4,5332 zł
GBP0.03%5,0420 zł
name
Gimnazjum im. Księdza Karola Wojtyły w Niegowici Copyright © 2005-2018
Kopiowanie i rozpowszechnianie bez zgody właściciela strony zabronione