Strona główna ˇ Pobieranie ˇ Galeria zdjęć ˇ Artykuły ˇ Pogoda ˇ Prognoza pogodyśroda, Czerwiec 12, 2024
Projekt - Kierunek Przyszłość
Informacja Informacja
Regulamin rekrutacji Regulamin rekrutacji
Deklaracja przystąpienia Deklaracja przystąpienia
Zgoda na przetwarzanie danych Zgoda na przetwarzanie danych
Plakat Plakat
Nawigacja
Portal
  Strona główna
  Zadaj pytanie
  Artykuły
  Pobieranie
  Linki
  Pogoda
  Galeria zdjęć
  Archiwum newsów
  Mapa serwisu
  Imieniny
  Jakość powietrza
  Gmina Gdów
  Parafia w Niegowici
  Podstawy HTML
  HTML dla "Zielonych"
  Logomocja

Wojewódzki Festiwal Językowy
  Regulamin Festiwalu
  Formularz zgłoszeniowy (pdf)
  Formularz zgłoszeniowy (doc)

Projekty edukacyjne
  Centres

Przedmiotowe Zasady Oceniania
  Informatyka-Trzaska

Najwięcej Newsów dodali
   admin[596]
   bibliotekarz[70]
   Ziemianek[61]
   Dyrektor[53]
   Pietak[47]
   PatrykW[27]
   Weronika Kocwa[23]
   korfanty[20]
   Agnieszka Dlugosz[19]
   Kopec[19]
   Kosciolek[12]
   Maria Zyla[11]
   Ola Chyrc[8]
   pedagog[7]
   Tekiela[6]
   Bibliotekarz szkolny[4]
   Sopata[3]
   Dorota Wolska[1]
Nasza Szkoła

Witamy
na stronie
Gimnazjum
im. księdza Karola Wojtyły
w Niegowici
 Niegowić 62,
tel. (012) 251-95-15

powiat wielicki
woj. małopolskie

gimniegowic@poczta.onet.pl
dyrektor:rajle@wp.pl
administrator: bogtr@wp.pl
Szkolny Mundial 2018 - wyniki
Mundial 2018
 W sobotę 16 czerwca odbyła się czwarta edycja Szkolnego (Gimnazjalnego) Mundialu rozgrywanego na komputerach wg reguł Mistrzostw Świata. Pierwsze takie zawody odbyły się w 2006 roku, potem w 2010 i 2014. Pierwszym "naszym" Mistrzem został Piotr Stachel - grając jako Tunezja, w 2010 jako Francja wygrał Tomasz Leśniak, a cztery lata temu pierwsze miejsce zdobył Mateusz Kuchta reprezentując Włochy. Dodać trzeba, że w latach 2008, 2012 i 2016 rozegraliśmy trzy turnieje EURO a latach nieparzystych od 2007-2017 sześć edycji Gimnazjalnej Ligi Mistrzów. Jakby nie liczyć sobotnie zawody odbyły się po raz trzynasty. Może ta trzynastka spowodowała, że do zawodów zgłosiło się tylko 16 uczniów a wzięło udział 10. Nigdy nie zrozumiem tych którzy własnoręcznie i dobrowolnie zapisali się na turniej a potem bez podania przyczyn po prostu nie przyszli wykazując się brakiem odpowiedzialności.
Gratuluję tym, którzy przyszli w wolnym dniu do szkoły i uczestniczyli w fantastycznym turnieju. Każdy zawodnik rozegrał 9 lub 10 spotkań. Poziom był bardzo wyrównany a mecze toczone na bardzo dobrym poziomie. Mistrzem Świata naszej szkole została Francja czyli Jan Dudek pokonując w finale Polskę - czyli Marcina Korusa. Po zakończeniu zasadniczego turnieju rozegrano Ligę Narodów (każdy z każdym) i tu najlepszym okazał się Kamil Węgrzyn grający jako Egipt.

Szkolny Mundial 2018
Mundial 2018
Zbliża się święto piłki nożnej. Już 14 czerwca rozpocznie się Mundial 2018. Tym razem najlepsi piłkarze świata spotkają się na stadionach Rosji. Po 12 letniej nieobecności również nasza drużyna będzie brała udział w rozgrywkach.
W dniu 16 czerwca rozegrany zostanie w naszej szkole MUNDIAL 2018 w piłce nożnej na komputerach. Będzie to już czwarty szkolny mundial, a w sumie 18 zawody w komputerowej piłce.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zgłaszaniu udziału w zawodach. Informacje i zapisy w pracowni komputerowej s.19.
Uczeń, który się zgłosi musi posiadać w dniu zawodów pada do gry, bez tego urządzenia nie zostanie dopuszczony do gry.
Zawody odbędą się w sobotę 16 czerwca od godziny 9.00. Rozgrywki będą prowadzone na PES 2013 Demo.
Projekt: „Przemoc, to broń ludzi słabych”
Pedagog radzi

Zapraszamy uczniów i ich Rodziców do udziału w projekcie „Przemoc, to broń ludzi słabych”.

Konieczna jest zgoda Rodziców zainteresowanych projektem.

Autor: Agnieszka Tekiela
Informacje o obozie
Obóz nad morzem
Od dzisiaj aktualne informacje są prezentowane na stronie:
Dzień pierwszy - droga nad morze
Obóz nad morzem
I stało się. Grupa 60 gimnazjalistów z Niegowici i Gdowa wyruszyła na Obóz interdysplinarny realizowany w ramach unijnego projektu "Kierunek Przyszłość". Pierwszy dzień to przejazd przez całą Polskę od Gdowa do Władysławowa, a dokładnie Chłapowa gdzie zamieszkali wszyscy w ośrodku kolonijnym "JAR".
Początek drogi był dosyć trudny ze względu na korki, które rozpoczęły się w Wieliczce a skończyły na bramkach na autostradzie w Balicach. Potem już było trochę lepiej a jak wjechaliśmy na A1 to nawet bardzo dobrze. Mimo wcześniejszych opóźnień dojechaliśmy planowo na miejsce.
Po zakwaterowaniu uczestnicy obozu zjedli obiadokalację i wybrali się na spacer nad morze, które widać z okien naszego ośrodka. Morze widać ale okazuje się, że aby dotrzeć na plażę trzeba pokonać ponad 200 schodów. W dół to dosyć łatwe ale w górę trochę trzeba się zmęczyć. Pogoda dopisywała cały dzień i mamy nadzieję, że tak dalej będzie. Jutro czeka na nas zamek w Malborku.
Gala Konkursu Ekologicznego „Na Ratunek Ziemi”
Konkurs Ekologiczny Dnia 22.03.2018 roku odbyło się rozdanie nagród  i dyplomów laureatom XVIII  Edycji Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego „Na ratunek Ziemi”. Cała uroczystość odbyła się  w Kopalni Soli Wieliczka  w Komorze Warszawa,125 metrów pod ziemią.
W tym roku  tematem konkursu były „OWADY”. Łącznie  nagrodami obdarowanych zostało 100 laureatów  w 5 różnych kategoriach  konkursu. Uczniowie startowali między innymi w kategorii turniej wiedzy,  pracach plastycznych płaskich i przestrzennych, w pracach literackich, w pracach fotograficznych oraz w pracach filmowych. W tegorocznej edycji konkursu udział wzięły placówki oświatowe  z 33 gmin. Wśród  uczestników było 16 przedszkoli, 84 szkół podstawowych, 40 oddziałów gimnazjalnych, szkoły specjalne oraz ośrodki wychowawcze. Łącznie 104 placówki oświatowe z Polski i 6 szkół z zagranicy. Wielkie gratulacje należą się uczennicom z naszej szkoły. Julia  Głowa z klasy III S, zajęła III miejsce w kategorii  turniej wiedzy .Zuzanna Zawadzka  z klasy IIIA, zajęła II miejsce w kategorii plastyka-prace przestrzenne a Wiktoria Kubowicz z klasy III A, została laureatką II miejsca w kategorii prace filmowe. Koordynatorem konkursu była Pani Janina Świeży a w części artystycznej wystąpiła Ilona Nawrot z III B w piosence „Seven years”.
Gratulujemy wszystkim laureatom tegorocznej edycji naszego konkursu.
Relacja z Gali  - Telewizja Powiatowa Wieliczka
Misterium Męki Pańskiej
Aktualności
 W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie wszystkich uczniów naszej szkoły. Nie był to jednak zwykły apel. Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych młodzież klas gimnazjalnych przedstawiła Misterium Męki Pańskie. Mogliśmy w ciszy i skupieniu przeżyć jeszcze raz najważniejsze wydarzenia Wielkiego Tygodnia, podziwiać scenografię, oświetlenia, stroje ale przede wszystkim wspaniałą grę aktorów. Wszystko to złożyło się na niezapomniane widowisko, które zapadnie nam wszystkim w pamięci. Cisza i spokój na sali są najlepszym dowodem na zainteresowanie widzów nawet tych najmłodszych. Dziękujemy wykonawcom oraz katechetom, którzy przygotowali przedstawienie.
III Powiatowy Konkurs Polonistyczny
Konkursy
 III Powiatowy Konkurs Polonistyczny
 „Z polszczyzną za pan brat”
Za nami trzecia edycja konkursu  promującego poprawność języka polskiego. W tym roku w zmaganiach z niełatwą polszczyzną udział wzięli uczniowie klas gimnazjalnych z siedmiu szkół powiatu wielickiego. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą w zakresie poprawnego posługiwania się językiem ojczystym, udowadniając tym samym, że pragną być świadomymi jego użytkownikami. W tegorocznej edycji mistrzami poprawnej polszczyzny okazali się:
 
I miejsce   Zofia Podraza
z  Gimnazjum w Niepołomicach
II miejsce Magdalena Kalisz z Gimnazjum w Szarowie
III miejsce Aleksandra Janik
 z Gimnazjum w Sławkowicach

Dzięki hojności naszych sponsorów Pana Zbigniewa Wojasa Wójta Gminy Gdów oraz Gdowskiego Centrum Obsługi Oświaty laureaci, jak i pozostali  uczestnicy konkursu otrzymali wspaniałe nagrody i dyplomy.  Wręczenia ich dokonała Dyrektor Gdowskiego Centrum Obsługi Oświaty Pani Julita Natkaniec - gość honorowy- oraz Pani Małgorzata  Dymek Dyrektor Szkoły Podstawowej w Niegowici.
         Zwycięzcom gratulujemy, wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.  Szczególne podziękowania składamy fundatorom nagród, jak również opiekunom za trud włożony w przygotowanie swoich podopiecznych do konkursu.
Organizatorzy:
Renata Bukowiec
Grażyna Kowalska
Elżbieta Strojna
DYŻUR PEDAGOGICZNY
Ogłoszenia dyrekcjiW dniu 15.03.2018r w godz. 17.00-18.00 odbędzie się dyżur pedagogiczny dla rodziców, serdecznie zapraszamy.
Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego 2018
Konkurs Ekologiczny
Przedstawiamy oficjalne wyniki Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego
IV Wojewódzki Festiwal Językowy
Konkursy
Tegoroczny IV Wojewódzki Festiwal Językowy został zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niegowici oraz Powiatowy Park Rozwoju w Wieliczce. Uczestnicy festiwalu spotkali się 7 lutego 2018  r. w pięknej sali wielickiego kina, gdzie oglądali konkurs piosenki dla solistów, projekcję nagrodzonych filmów, wystawę prac plastycznych, a następnie uroczystość rozdania nagród we wszystkich kategoriach konkursowych.
   
W tej edycji festiwal został objęty honorowym patronatem Wójta Gminy Gdów oraz Marszałka Województwa Małopolskiego. Dzięki hojności Pana Wójta Zbigniewa Wojasa oraz Centrum Obsługi Oświaty laureaci konkurów otrzymali wspaniałe nagrody i dyplomy. Obok uczniów i ich opiekunów w spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście – przedstawicielka Gminy Gdów, pani Bożena Malarczyk, prezes Powiatowego Parku Rozwoju, pan Michał Roehlich, przedstawicielka Kuratorium Oświaty w Krakowie, pani Beata Palmowska oraz organizatorzy, czyli pani Małgorzata Dymek i pan Leszek Rajtarski.
Festiwal z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W 2018 roku wśród uczestników znaleźli się uczniowie siedemnastu szkół z województwa małopolskiego  - reprezentowali Szczytniki, Kłaj, Targowisko, Biskupice, Niepołomice, Szarów, Zabierzów Bocheński, Wolę Batorską, Pierzchów, Zagórze, Staniątki, Podstolice, Gdów, Brzezie i Niegowić. W czterech kategoriach konkursowych uczniowie zaprezentowali swe talenty – wokalne, aktorskie, plastyczne i literackie, a przede wszystkim wysoki poziom znajomości języka angielskiego i niemieckiego.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i trud przygotowań. Słowa podziękowań kierujemy też do nauczycieli za ich poświęcenie i pomoc w przygotowaniu swych podopiecznych. Do zobaczenia w przyszłym roku!
Strona 2 z 90 < 1 2 3 4 5 > >>
Gimnazjum
Hymn szkoły Hymn szkoły
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zegar
Nasz Patron
Kalendarium 1920-1978 Kalendarium 1920-1978
Młodość Młodość
Okupacja Okupacja
Kapłaństwo Kapłaństwo
Biskup Wojtyła Biskup Wojtyła
Kardynał Wojtyła Kardynał Wojtyła
Pontyfikat 1978-1990 Pontyfikat 1978-1990
Pontyfikat 1991-2005 Pontyfikat 1991-2005
Pielgrzymki do Polski Pielgrzymki do Polski
Wszystkie Pielgrzymki Wszystkie Pielgrzymki
Papieskie dokumenty Papieskie dokumenty
Twórczość Twórczość
Testament Testament Jana Pawła II
W Niegowickiej Parafii W niegowickiej Parafii
W Niegowickiej Parafii Jak Go pamiętamy
Orlik 2012
Orlik 2012 Regulamin (pdf)
Postanowienia ogólne Postanowienia ogólne
Korzystanie z obiektu Korzystanie z obiektu
Sankcje i odpowiedzialność Sankcje i odpowiedzialność
Telefony alarmowe Telefony alarmowe
Rezerwacja Rezerwacja
Najbliższe wydarzenia
Statystyki
Gimnazjum w Niegowici
WITAJ
klasa3c
jako nowy uzytkownik

Zarejestrowanch Uzytkowników: 25

Głównych administratorów: 1
Administratorów: 11
Uzytkowników: 13

Użytkownicy Online:

admin 4 dni
Dyrektor289 tygodni
Ziemianek334 tygodni
bibliotekarz366 tygodni
Pietak371 tygodni

Gości Online: 1

Twoje IP: 44.220.44.148

Kategorie Forum 2
Tematów na Forum 1
Postów na Forum 2
Komentarzy 4
Księga Gosci
News'y 987
Artykuły 249
Albumy
Zdjecia
Plików w Downloadzie 4
Kategorii w Linkach 8
Linków 42
Postów w shoutbox'ie
Obecny adres IP
44.220.44.148
Licznik
pozostało

do końca roku szkolnego
Kursy walut
Kursy walut w MyBank.pl
Notowanie z 2024-06-12
USD0.25%4,0342 zł
EUR0.23%4,3354 zł
CHF0.22%4,4994 zł
GBP0.00%5,1465 zł
name
Gimnazjum im. Księdza Karola Wojtyły w Niegowici Copyright © 2005-2018
Kopiowanie i rozpowszechnianie bez zgody właściciela strony zabronione