Wywiad z Panem Pawłem Ziemiankiem
Dodane przez Agnieszka Dlugosz dnia Marzec 03 2013 21:55:41
 13 marca w naszym gimnazjum odbędzie się Festiwal Nauki, na którym zapraszamy szóstoklasistów z okolicznych szkół. W tym roku jego głównym organizatorem jest Pan Paweł Ziemianek, nauczyciel języka niemieckiego i opiekun Samorządu Uczniowskiego. Uczennice z klasy IIIe przeprowadziły wywiad na temat tego spotkania.
Zobaczmy czego możemy spodziewać się w tym roku na Festiwalu.
Wywiad z p. Pawłem Ziemiankiem

Rozszerzona zawartość newsa
 Jak wyglądały poprzednie Festiwale Nauki?

Paweł Ziemianek: Główną organizatorką poprzednich edycji Festiwalu Nauki była pani Hanna Leśniewska-Kopeć, która nadzorowała całość przedsięwzięcia. Zawsze dbała o to, aby było przygotowanych kilka stanowisk w salach lekcyjnych, przy których nauczyciele demonstrowali różnego typy doświadczenia czy prezentacje. Stanowiska te były zawsze wyznaczane ze względu na poszczególne przedmioty, np. matematykę, język angielski czy geografię.

W jakim celu są one organizowane?

P.Z.Jest to okazja do zaprezentowania walorów naszego gimnazjum uczniom szkół podstawowych. Mają oni możliwość zapoznać się ze swoją przyszłą szkołą, poznać częściowo nauczycieli oraz dowiadują się, jakie atrakcje poza nauką ich u nas czekają.

Co nowego zobaczymy w tym roku?


P.Z. Na pewno postaramy się pokazać, że szkoła, to - poza nauką -  miejsce, w którym młodzież się poznaje, zżywa się ze sobą  i ma możliwość rozwijać swoje różnorakie talenty. Stąd m.in. będzie miał miejsce występ grupy teatralnej, zespołu tanecznego czy chóru szkolnego.

Dlaczego warto przyjechać na taki festiwal?

P.Z. Przede wszystkim każdy z obecnych szóstoklasistów powinien przyjechać dla siebie - aby poznać otoczenie, w którym spędzi najbliższe kilka lat, zapoznać się z rozkładem sal lekcyjnych, mieć ogólne pojęcie, co go czeka w trakcie nauki w gimnazjum. W tym roku przyjazd będzie dodatkowo ułatwiony, gdyż uczniowie szóstych klas szkół podstawowych przyjdą do nas spacerem prosto z kościoła po rekolekcjach - Festiwal odbędzie się w dniu 13.03 w godzinach 11.30 - 15.00.

Co nasza szkoła oferuje uczniom?

P.Z. Głównym celem każdej szkoły jest przekazanie uczniom gruntownej wiedzy, która przygotuje ich do podjęcia nauki w szkole ponadgimnazjalnej. Oprócz tego oferujemy całą gamę przedsięwzięć rozwijających zainteresowania młodzieży: kółka przedmiotowe i tematyczne, chór szkolny, grupę teatralną, zespół taneczny, wyjazdy na narty, bazę sportową (sala gimnastyczna, orlik), wycieczki zagraniczne (w obecnym roku do Budapesztu) czy wymianę szkolną.

Jak Pan ocenia przyjaźnie zawiązane na wymianie?

P.Z. Wymiana odbywa się już od kilku lat. Naszą szkołą partnerską jest Gymnasium Bad Nenndorf w Niemczech (okolice Hanoweru). Co roku grupa ok. 20 uczniów naszego gimnazjum bierze w niej udział i za każdym razem jest to dla nas wszystkich świetna zabawa, a zarazem praktyczna nauka języka obcego. Cieszy mnie bardzo, że każdego roku nawiązywane są nowe przyjaźnie, które trwają latami - niektórzy z naszych absolwentów, którzy brali udział w wymianie 4-5 lat temu, do tej pory utrzymują kontakt z kolegami i koleżankami z Niemiec. Ma to wiele plusów, jak chociażby możliwość wyjazdu za granicę w trakcie wakacji czy ferii: nie trzeba się wtedy martwić znalezieniem noclegu - zakwaterowanie ma się zapewnione ;)Równie ważną sprawą jest poznanie kultury, obyczajów i realiów naszych sąsiadów.Uczniowie niemieccy niczym nie różnią się od polskich, są tak, jak my weseli, otwarci i chętnie nawiązują nowe znajomości.
Przy okazji od razu zapraszam do wzięcia udziału w kolejnej edycji wymiany :-)

Do zobaczenia na Festiwalu :)