XI edycja Akcji Mikołajkowej "Podaruj Dzieciom Usmiech"
Dodane przez admin dnia Grudzień 11 2012 17:53:21
 Uczniowie z Gimnazjum im. księdza Karola Wojtyły w Niegowici już po raz XI uczestniczyli w Akcji Mikołajkowej „ PODARUJ DZIECIOM UŚMIECH”.
Po raz kolejny sprawili radość dzieciom i rodzinom najbardziej potrzebującym ze swojego regionu.
Gimnazjaliści wykazali się ogromną wrażliwością na potrzeby innych, przeznaczając na akcję wiele darów tj. zabawki, artykuły szkolne, maskotki, gry, bajki ,słodycze oraz artykuły spożywcze.
Akcję chętnie wsparli nauczyciele, dyrekcja, liczni sponsorzy z okolicznych firm
i sklepów oraz wiele osób prywatnych. Bez ich wsparcia i pomocy akcja by nie dotarła do wszystkich potrzebujących.
Ponad miesięczne przygotowania zakończyły się prawdziwym sukcesem. Przygotowano około 40 dużych paczek żywnościowych dla rodzin, w których znalazły się artykuły gospodarstwa domowego, artykuły spożywcze oraz drobne podarunki. Dla dzieci i młodzieży przygotowano około 100 paczek mikołajkowych z zabawkami, artykułami szkolnymi, owocami oraz słodyczami.
Gdy oczekiwany dzień 6 grudnia nastał brygada mikołajowa w składzie: Św.Mikołaj-Patryk Puścizna, Anioł-Paulina Murzyn, Diabeł -Karolina Paszkot oraz Fotograf-Kinga Burdak wyruszyła w drogę do 20 rodzin naszych gimnazjalistów.
Mikołaj odwiedził: Książnice, Pierzchów, Nieznanowice, Niewiarów, Marszowice, Niegowić, Krakuszowice, Liplas i Zborczyce. Po drodze Mikołaj obdarowywał słodyczami napotkane dzieci i dorosłych.
Wdzięczność ludzi, szczęście, łzy wzruszenia i uśmiech na twarzach dzieci to chwile, które długo pozostaną w pamięci gimnazjalistów.
Akcja ta stała się już tradycją w gimnazjum. Organizatorzy pięknie dziękują wszystkim ludziom, którzy udzielili wsparcia i nie są obojętni na potrzeby innych.

DZIĘKUJEMY!!!!!!!!!!


Rozszerzona zawartość newsa