Parada smoków
Dodane przez admin dnia Czerwiec 13 2012 23:15:23
 G imnazjum im. księdza Karola Wojtyły w Niegowici wzięło udział  w XII Wielkiej Paradzie Smoków w Krakowie.
Podczas ostatniego weekendu już po raz dwunasty odbyła się w Krakowie Wielka Parada Smoków. To wydarzenie  na stałe wpisało się w miejski kalendarz imprez.
W tym roku w smoczym pochodzie, organizowanym przez Teatr Groteska  wziął udział smok wykonany przez uczniów Gimnazjum w Niegowici. Tegoroczna edycja była inspirowana kulturą naszych sąsiadów.
Niegowickiego smoka o imieniu Amicus zaprojektowano w barwach flagi niemieckiej, aby równocześnie uhonorować przebywających w naszej gminie gości z Niemiec, Bad Nendorf – uczestników wymiany młodzieży polsko – niemieckiej.
 Uczniowie przemierzyli ze smokiem odcinek od ul. św. Gertrudy do Rynku Głównego, demonstrowali Amicusa, skandując jego imię i śpiewając specjalnie przygotowaną na tą okazję piosenkę. Wszyscy przy tym świetnie się bawili.
Pomysłowość i zaangażowanie naszych uczniów zostały dostrzeżone przez jury konkursowe. Oryginalność projektu i prezentację smoka nagrodzono wyróżnieniem, co stanowi zachętę do twórczej aktywności uczniów i udziału w kolejnych konkursach.
    Ciekawostką naszej parady był fakt, że wielu turystów bardzo chętnie fotografowało się nie tylko z naszym smokiem, ale również na tle baneru informującego skąd pochodzimy.
    Głównymi pomysłodawczyniami i realizatorkami projektu były Panie: Anna Tatko i Anna Zaczyk – nauczycielki niegowickiego gimnazjum.

Rozszerzona zawartość newsa