Projekt TriM – turniej w Niegowici
Dodane przez admin dnia Kwiecień 03 2012 19:43:23
 W dniach 22-27.03.2012r. odbył się w Niegowici jeden z 13 regionalnych turniejów, rozgrywanych w Polsce, Niemczech i na Ukrainie. Jego gospodarzem było Gimnazjum im. księdza Karola Wojtyły w Niegowici. Były to rozgrywki piłki nożnej na małym boisku,
w drużynach pięcioosobowych, w których grała przynajmniej jedna dziewczyna. Odbywały się one pod honorowym patronatem wójta gminy Gdów, pana Zbigniewa Wojasa. Na naszym turnieju spotkały się drużyny z Bad Muskau (Niemcy), Alexandrii i Dulib (Ukraina), Gostynia oraz dwie z Niegowici (Polska). Po zaciętych, ale rozgrywanych w miłej atmosferze i zgodnie z zasadą fair play meczach, w finale drużyna z Gostynia wygrała z zawodnikami z Alexandrii. Rozgrywki piłkarskie odbywały się w weekend (24-25.03), w godzinach przedpołudniowych, a w niedzielę o 13.00 odbyło się uroczyste wręczenie nagród, pucharów i medali. W trakcie tej uroczystości obecni byli m.in.: Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas, Konsul Generalny Niemiec w Krakowie dr Heinz Peters, Konsul Generalny Ukrainy w Krakowie Witalij Maksimenko, przedstawiciel Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży (która dofinansowuje projekt TriM) Radosław Ciszewski oraz Dyrektor Gimnazjum w Niegowici Leszek Rajtarski.
     
Uczestnicy projektu, poza zajęciami sportowymi, mieli bogaty program kulturalno – rozrywkowy, w ramach którego m.in.: zwiedzili Kraków (Stare Miasto, Wawel, Rynek, stadion T.S. Wisła) oraz kopalnię soli w Wieliczce, odwiedzili Niepołomice (zamek, centrum miasta), mieli okazję pouczyć się podstaw, a także doskonalić grę w tenisa ziemnego, a także przygotowali projekt językowy (słownik obrazkowo – tematyczny o sporcie).
Poza wspomnianymi wyżej zajęciami, mieliśmy okazję integrowania się i wzajemnego poznawania w trakcie wspólnie spędzanych wieczorów (ognisko z pieczeniem kiełbasek, występ na żywo szkolnego zespołu muzycznego z niegowickiego gimnazjum, gra w bilard, czy piłkarzyki…).
Wspólnie spędzony czas minął nam bardzo szybko, ale wspomnienia przeżytych razem radosnych chwil pozostaną nam w pamięci na długo, a nawiązane kontakty z pewnością będą się rozwijać w przyszłości.
Paweł Ziemianek

Rozszerzona zawartość newsa