IX Pielgrzymka Rodziny Szkół Papieskich
Dodane przez admin dnia Listopad 21 2009 21:03:13
 Dnia 8 października 2009r. udaliśmy się do Częstochowy na IX Pielgrzymkę Rodziny Szkół Papieskich. Delegacja naszego gimnazjum liczyła 35 osób.
Krótko po godzinie szóstej pojawiliśmy się koło szkoły, bowiem punktualnie o godzinie 6.30 nasz autokar ruszył w drogę. Jechaliśmy z błogosławieństwem ks. Macieja – naszego opiekuna. Podróż przebiegała bez zakłóceń i na Jasnej Górze byliśmy już przed godziną dziesiątą .Na miejscu zobaczyliśmy tłumy dzieci i młodzieży z całej Polski. Centralnym wydarzeniem tego dnia była msza święta z okolicznościowym kazaniem. Te chwile poświęciliśmy na modlitwę i skupienie. Następnie skorzystaliśmy z czasu wolnego, który przeznaczyliśmy na posiłek i zakup pamiątek. O godzinie 15.30 znaleźliśmy się w autokarze. Droga powrotna minęła nam na koleżeńskich rozmowach i ani się obejrzeliśmy a przywitały nas znajome niegowickie domy i drogi.
 Pogoda nam dopisywała, podobnie jak dobre nastroje. Dzięki tej pielgrzymce potwierdziliśmy swoją przynależność do Rodziny Szkół Papieskich, jakże licznej wspólnoty, o czym mieliśmy się okazję przekonać przed ołtarzem  Czarnej Madonny.
Dorota Wolska


Rozszerzona zawartość newsa