Nagrodzone Gimnazjum
Dodane przez admin dnia Grudzień 07 2007 23:46:09
 Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Pan Leszek Zegzda wręczył dyplom za uczestnictwo w realizacji Małopolskiego projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”, na ręce dyrektora Gimnazjum im. księdza Karola Wojtyły w Niegowici, Leszka Rajtarskiego.
Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego realizuje projekt przygotowujący uczniów i nauczycieli z gimnazjów do niesienia pomocy potrzebującym. Zaangażowanie w realizację projektu przez Dyrektora, Nauczycieli Gimnazjum oraz Władz Gminy Gdów świadczy o znaczeniu roli wychowawczej młodzieży.Rozszerzona zawartość newsa


Założeniem projektu Mieć wyobraźnię miłosierdzia było przygotowanie przez uczniów pod kierunkiem i z pomocą nauczyciela szkolnych projektów. Głównym celem projektów tworzonych, a następnie realizowanych przez młodzież, było udzielenie pomocy osobom potrzebującym na miarę możliwości uczniów.Projekt jest odpowiedzią na przesłanie Ojca Świętego Jana Pawła II apelującego, byśmy „dawali świadectwo miłosierdzia” i nieśli pomoc ludziom potrzebującym.
Stanowi on kontynuację, zainicjowanego przez Zarząd Województwa Małopolskiego i rozpoczętego w ubiegłym roku, długofalowego projektu wychowawczego, mającego na celu rozbudzenie w młodzieży zainteresowania postacią Małopolanina wszech czasów i jego nauką, a co za tym idzie, zaszczepienia i utrwalenia tych wartości wychowawczych, które wynikają z nauczania i pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Pierwszą inicjatywą było zorganizowanie konkursu dla nauczycieli wszystkich typów szkół na scenariusze lekcji wychowawczych „Jan Paweł II autorytet w wychowaniu do wartości”, drugą - Małopolski Konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych „Moje spotkania z Ojcem Świętym Janem Pawłem II”.

Tekst z portalu internetowego Gminy Gdów www.gdow.pl