Nowe programy w dziale DOWNLOAD
Dodane przez admin dnia Marzec 05 2007 10:55:24
To drugi zestaw z cyklu „Darmowe oprogramowanie”. W związku z bardzo szybkim wzrostem popularności fotografii cyfrowej postanowiliśmy przedstawić ofertę darmowego oprogramowania potrzebnego do przeglądania zdjęć cyfrowych i innych plików graficznych. Wszystkie przedstawione tutaj programy są dostępne na naszej stronie internetowej www.niegowic.edu.pl w dziale „Download”. Można je również skopiować na płytkę. Darmowe oprogramowanie jest ogólnie dostępne i legalne. Zachęcamy do przeglądania naszej oferty i wypróbowania przedstawionych przez nas programów.
Większość przedstawionych programów oprócz możliwości przeglądania plików graficznych jest przystosowana do prostej fotoedycji. Można więc usunąć „czerwone oczy”, wykadrować zdjęcie, rozjaśnić, wyostrzyć i zastosować wiele innych filtrów. W wielu przypadkach całkowicie to wystarcza i nie wymaga stosowania specjalistycznych fotoretuszerów.
Wielką zaletą takich programów jest możliwość katalogowania zbiorów fotografii oraz możliwość przygotowywania albumów na CD i do stron internetowych. Można też grupowo zmieniać rozmiary i format plików.

NASZ WYBÓR:
PICASA 2.6
XnView 1,9
Irfan View 3,99

Rozszerzona zawartość newsa