Dzień Patrona - III rocznica nadania imienia
Dodane przez admin dnia Listopad 03 2006 14:13:23

W dniu dzisiejszym obchodziliśmy III rocznicę nadanie imienia Księdza Karola Wojtyły naszej szkole. Uroczystości rozpoczęły się w kościele parafialnym. Mszę Świętą odprawił Jego Eminencja Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz. Po Mszy Świętej poświęcił fresk w prezbiterium kościoła i odmówił modlitwę nad repliką grobu Papieża Jana Pawła II.
Ksiądz Kardynał otrzymał na pamiatkę obraz wykonany przez uczennicę naszego gimnazjum - Marlenę Tworzydło a sam przekazał młodzieży wizerunek Ojca Świętego Jana Pawła II z pamiątkowym podpisem. Ksiadz Kardynał dokonał również wpisów do ksiąg pamiątkowych.
Cała społeczność szkół oraz zaproszeni goście przed pomnikiem Księdza Karola Wojtyły oddali hołd Wielkiemu Polakowi. Odśpiewano hymny szkół oraz złożono kwiaty i zapalono świece.
Dalsza część uroczystości odbyła się w szkole. Wiersze i piosenki złożyły się na część artystyczną. Potem głos zabrali goście z Włoch, którzy przebywają w naszej parafii wraz z księdzem kanonikiem Jarosławem Cieleckim. Goście dokonali również wpisów do księgi pamiątkowej.

Zdjęcia cz. 1
Zdjęcia cz. 2
Przemówienie dyr. Leszka Rajtarskiego

Rozszerzona zawartość newsa