Strona główna Pobieranie Galeria zdjęć Artykuły Klasy pierwsze Klasy drugie Klasy trzecie Pogoda Prognoza pogody     Październik 01 2014 22:16:58  
Nawigacja
Portal
  Strona główna
  Zadaj pytanie
  Artykuły
  Pobieranie
  Linki
  Pogoda
  Galeria zdjęć
  Wyszukiwarka
  Archiwum newsów
  Mapa serwisu
  Imieniny
  Mapy Małopolski
  Gmina Gdów
  Parafia w Niegowici
  Podstawy HTML
  HTML dla "Zielonych"
  Logomocja

Testy egzaminacyjne
  Informacja
  Język polski
  Matematyka
  Historia i WOS
  Przyrodnicze
  Język angielski
  Język niemiecki

Rekrutacja 2014/2015 pliki w edytorze WORD
  Zasady rekrutacji
  Harmonogram
  Klasa sportowa - informacja
  Regulamin naboru
  Deklaracja woli

Wykaz podręczników 2014/2015
  Klasy pierwsze
  Klasy drugie
  Klasy trzecie

Wymiana polsko-niemiecka
  Regulamin wymiany
  Infromacja o wymianie
  Artykuł w prasie niemieckiej
  Wymiana Okiem ucznia
  Fotki z wymiany maj 2013

Projekty edukacyjne
  Centres

Najlepszy sportowiec szkoły
  Regulamin
  Zasady punktacji

Samorząd Uczniowski
  Skład Samorządu 2014/15
  Regulamin Samorządu
  Uprawnienia SU

Przedmiotowe Zasady Oceniania
  Informatyka-Trzaska
  Informatyka-Watoła
  Geografia
  Matematyka
  Język niemiecki
  Historia
  Fizyka-Watoła
  Fizyka-Kowanec
  WOS
  Edukacja dla bezpieczeństwa

Najwięcej Newsów dodali
   admin[484]
   bibliotekarz[52]
   Pietak[33]
   Ziemianek[27]
   PatrykW[27]
   Dyrektor[23]
   Weronika Kocwa[23]
   Kopec[19]
   Agnieszka Dlugosz[19]
   korfanty[19]
   Kosciolek[11]
   Maria Zyla[9]
   Ola Chyrc[8]
   pedagog[7]
   Tekiela[6]
   Bibliotekarz szkolny[4]
   Dorota Wolska[1]
Nasza Szkoła

Witamy
na stronie
Gimnazjum
im. księdza Karola Wojtyły
w Niegowici
 Niegowić 62,
tel. (012) 251-95-15

powiat wielicki
woj. małopolskie

gimniegowic@poczta.onet.pl
dyrektor:rajle@wp.pl
administrator: bogtr@wp.pl
XI edycja Akcji Mikołajkowej "Podaruj Dzieciom Usmiech"
Aktualności
 Uczniowie z Gimnazjum im. księdza Karola Wojtyły w Niegowici już po raz XI uczestniczyli w Akcji Mikołajkowej „ PODARUJ DZIECIOM UŚMIECH”.
Po raz kolejny sprawili radość dzieciom i rodzinom najbardziej potrzebującym ze swojego regionu.
Gimnazjaliści wykazali się ogromną wrażliwością na potrzeby innych, przeznaczając na akcję wiele darów tj. zabawki, artykuły szkolne, maskotki, gry, bajki ,słodycze oraz artykuły spożywcze.
Akcję chętnie wsparli nauczyciele, dyrekcja, liczni sponsorzy z okolicznych firm
i sklepów oraz wiele osób prywatnych. Bez ich wsparcia i pomocy akcja by nie dotarła do wszystkich potrzebujących.
Ponad miesięczne przygotowania zakończyły się prawdziwym sukcesem. Przygotowano około 40 dużych paczek żywnościowych dla rodzin, w których znalazły się artykuły gospodarstwa domowego, artykuły spożywcze oraz drobne podarunki. Dla dzieci i młodzieży przygotowano około 100 paczek mikołajkowych z zabawkami, artykułami szkolnymi, owocami oraz słodyczami.
Gdy oczekiwany dzień 6 grudnia nastał brygada mikołajowa w składzie: Św.Mikołaj-Patryk Puścizna, Anioł-Paulina Murzyn, Diabeł -Karolina Paszkot oraz Fotograf-Kinga Burdak wyruszyła w drogę do 20 rodzin naszych gimnazjalistów.
Mikołaj odwiedził: Książnice, Pierzchów, Nieznanowice, Niewiarów, Marszowice, Niegowić, Krakuszowice, Liplas i Zborczyce. Po drodze Mikołaj obdarowywał słodyczami napotkane dzieci i dorosłych.
Wdzięczność ludzi, szczęście, łzy wzruszenia i uśmiech na twarzach dzieci to chwile, które długo pozostaną w pamięci gimnazjalistów.
Akcja ta stała się już tradycją w gimnazjum. Organizatorzy pięknie dziękują wszystkim ludziom, którzy udzielili wsparcia i nie są obojętni na potrzeby innych.

DZIĘKUJEMY!!!!!!!!!!

admin grudzień 11 2012 17:53:21 0 ˇ 188
Kiermasz bożonarodzeniowy "Pod Aniołami"
W najbliższą środę (tj. 12 grudnia 2012 r.) w naszym Gimnazjum odbędzie się 
kiermasz bożonarodzeniowy "Pod Aniołami".
 Będzie miał on charakter charytatywny, gdyż dochód
 zostanie przeznaczony na pomoc choremu uczniowi naszej szkoły.
Na kiermaszu będą sprzedawane różnorakie ozdoby świąteczne, wykonane głównie przez naszych gimnazjalistów.
Będzie można zakupić kartki, stroiki, świeczniki, bańki itp.

Serdecznie zapraszam na kiermasz !!!
organizator Anna Tatko
bibliotekarz grudzień 06 2012 10:51:39 0 ˇ 193
Adwentowe kalendarze
Konkursy
  W piątek 30 listopada w Wieliczce odbył się finał konkursu "Adwentowe kalendarze”, którego patronat objęło Królewskie Górnicze Wolne Miasto Wieliczka.  Celem konkursu było propagowanie kultury i tradycji  krajów niemiecko-języcznych. Pomysł spotkał się z dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży, inwencji twórczych nie było końca, od 24 skarpet św. Mikolaja przez kolorowe 24 pudełeczka aż po miasteczko piernikowe z 24 piernikowymi ludzikami i to właśnie "Piernikowe miasteczko” otrzymało Nagrodę Specjalną.  
 Autorką tej pracy jest Joanna Gąsłowska uczennica Gimnazjum im. ks Karola Wojtyły w Niegowici. Organizatorem konkursu było gimnazjum w Dobranowicach, a współorganizatorami burmistrz miasta i gminy Wieliczka p. A. Kozioł, prezes Stowarzyszenia LGD "Wielicka Wieś” p. W. Malarczyk oraz Stowarzyszenie "Eko-rozwoju Wsi Podstolice.
Opisała: M. Żyła
admin grudzień 03 2012 22:49:11 0 ˇ 234
Święto Niepodległości w naszej szkole
Aktualności
 94 rocznicę odzyskania niepodległości uczciliśmy uroczystą akademią, która odbyła się 13 listopada. Wysłuchaliśmy pieśni patriotycznych i wierszy przygotowanych przez uczniów naszej szkoły. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością niecodzienny gość -  pan Emil Wałęga, kombatant, członek AK, który brał czynny udział w walkach partyzanckich w czasie wojny. Pan Emil w ciekawy sposób przedstawił wspomnienia z czasów swojej działalności partyzanckiej. Odpowiadał chętnie na wiele pytań zadanych przez uczniów. Pan Wałęga jest kolekcjonerem militariów przyniósł więc ze sobą na spotkanie bogatą kolekcję broni białej i palnej pochodzącą z czasów wojny.  Była to wielka atrakcja dla  wszystkich. Mieliśmy okazję potrzymać w ręce szablę, zobaczyć różne typy pistoletów i rewolwerów, zobaczyć jak wyglądała polowa radiostacja. Uczniowie jeszcze długo po akademii oglądali eksponaty zadając wiele pytań, na które nasz gość cierpliwie udzielał szczegółowych odpowiedzi.
Była to bardzo ciekawa lekcja patriotyzmu i historii, która wszyscy zapamiętamy na długo.
admin listopad 27 2012 22:09:32 0 ˇ 253
Informacje Samorządu Uczniowskiego :
Samorząd Uczniowski
1. W grudniu Samorząd Uczniowski organizuje charytatywny kiermasz świąteczny, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc uczniowi naszego gimnazjum. W związku z tym każda klasa zobowiązana jest do własnoręcznego wykonania przynajmniej 5 ozdób świątecznych, które zostaną sprzedane na owym kiermaszu. Mogą to być np. stroiki, banki, kartki, łańcuchy, ozdoby choinkowe itp.
2. Cały rok szkolny będzie trwała akcja "Góra nakrętek dla Stasia".
Zabieramy plastikowe nakrętki na niezbędna rehabilitacje dla 3, 5 chłopca z terenu naszej gminy.
Za przyniesienie ( do biblioteki) przynajmniej po 200 nakrętek w jednym i w drugim semestrze można otrzymać max. po 10 punktów dodatnich za udział w akcji charytatywnej.
3. W ostatnim czasie na terenie naszej szkoły odbyła się zbiórka pieniędzy dla potrzebującego ucznia naszej szkoły. W wyniku tej akcji zebrano 163, 42 zł.

Agnieszka Dlugosz listopad 18 2012 00:33:18 0 ˇ 455
Dzień Patrona
Aktualności
 W dniu 7. 11. 2012r. w naszej szkole obchodziliśmy IX Dzień Patrona.
Dzień rozpoczęła uroczysta Msza święta w kościele parafialnym. Następnie przeszliśmy pod pomnik ks. Karola Wojtyły, gdzie odśpiewaliśmy "Barkę". Potem przedstawiciele samorządu złożyli pod pomnikiem znicze i kwiaty.
Po przejściu do szkoły uczestniczyliśmy w akademii przygotowanej przez uczniów klasy II b. Oglądając prezentację multimedialną mieliśmy okazję przypomnieć sobie jak wyglądały obchody Dnia Patrona we wcześniejszych latach oraz poznać życie Ojca świętego Jana Pawła II.
Dziękujemy za przybycie gościom : ks. proboszczowi Pawłowi Sukiennikowi i pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Niegowici - Małgorzacie Dymek.
Agnieszka Dlugosz listopad 12 2012 09:18:42 0 ˇ 260
Wycieczka do Doliny Mnikowskiej i Budzynia
Wycieczki
 18 października uczniowie Gimnazjum w Niegowici, uczestnicy dwóch grup Warsztatów Ekologicznych "Natura 2000" wzięli udział w wycieczce do Doliny Mnikowskiej.
O godzinie 8.30 wszyscy już byli gotowi do podróży. Jazda autobusem nie była długa, ale jak zawsze wesoła.
Na miejscu szybkim krokiem przemieściliśmy się w malownicze miejsce, gdzie czekały już na nas koleżanki z Gimnazjum z Mnikowa, które chciały nam przekazać kilka ważnych informacji dotyczących pięknej doliny. Wiadomości było bardzo dużo, ale zapamiętaliśmy te najważniejsze.
Rezerwat znajduje się na obszarze Tenczyńskiego Parku Krajobrazowego. Głębokość wąwozu wyciętego w wapieniach jurajskich dochodzi do 80 m. Obejmuje ok. 2 km w dolinie niewielkiej rzeki Sanki, w północnej części miejscowości Mników. Rezerwat leśny utworzony został w 1963 r. Ma powierzchnię 20,89 ha. W Dolinie Mnikowskiej można spotkać chroniony gatunek ślimaczka. Jednak ma on jedynie 5 mm, więc nie jest łatwo go znaleźć.
Gdy wchłonęliśmy wszystkie wiadomości, dostaliśmy karty pracy z zadaniami i mapy. Podzieliliśmy się na grupy i rozeszliśmy się po lesie. Podczas odpowiadania na pytania podziwialiśmy cały park, który był ubrany w piękne jesienne kolory. Pogoda była piękna, świeciło jasne jesienne słońce. Dlatego wiele osób oddało się pasji fotografowania. Ogromne wrażenie zrobił na Nas obraz Matki Bożej Skalskiej do której udaliśmy się w górę po schodach. Po oddaniu arkuszy z zadaniami, głodni i zmęczeni, wyruszyliśmy na pizzę. Panie kelnerki widząc 50-osobową grupę złapały się za głowy. Posileni poszliśmy nad piękny zalew, w Kryspinowie by tam odpocząć. Oglądaliśmy śliczne zdjęcia, które udało się nam zrobić w dolince. Następnie pożegnaliśmy się z Mnikowem i wsiedliśmy do autobusu.
Wróciliśmy do Niegowici z chęcią powrotu do Mnikowa wiosną, gdy jesienne barwy zamienią się z wiosenną zielenią.
Emilka Jarecka
Kl. IIb

Agnieszka Dlugosz listopad 04 2012 20:18:48 0 ˇ 214
Odeszli w ostatnim roku
Admin
 1 listopada to szczególny dzień. Jak co roku odwiedzamy wtedy groby naszych najbliższych, wspominamy ich i oddajemy się refleksji nad kruchością życia i śmiercią. To czas, kiedy się wyciszamy i myślimy o tych, którzy odeszli. Wspominamy nie tylko członków swojej rodziny, lecz także znanych polityków, artystów, dziennikarzy, pisarzy i sportowców, którzy odeszli w mijającym roku. Modlimy się za nich dziękując im za to, co w swoim życiu dokonali.
admin październik 31 2012 23:39:52 ˇ 0 ˇ 295
Wieczorek filmowy
Nasza szkoła
W piątek 26. 10. 2012r. od godziny 19:00 do 23:00 w naszej szkole odbył się wieczorek filmowy. Około 20 osób pod opieką Pana Dyrektora obejrzało filmy: "Savoir vivre" i "Jesteś Bogiem". Pierwszy film opowiadał o dobrych manierach i kulturalnym zachowaniu. Natomiast drugi przedstawiał członków legendarnej hip-hopowej grupy Paktofonika i ich początki w branży muzycznej. Była to również okazja do wymiany opinii na temat używania wulgaryzmów.
Agnieszka Dlugosz październik 28 2012 21:42:44 0 ˇ 204
Wyniki Jesiennych Indywidualnych Biegów Przełajowych.
Sport
 Zakończył się cykl Jesiennych Indywidualnych Biegów Przełajowych. Uczniowie naszego Gimnazjum startowali w tych zawodach z dużym powodzeniem. W historii szkoły nie było tak dobrego sezonu, jak ten. W eliminacjach gminnych, do zawodów powiatowych awansowało 12 uczniów, z których na mistrzostwa wojewódzkie zakwalifikowała się szóstka!!! Na szczególne uznanie zasługują siostry Wcisło - Agnieszka i Katarzyna oraz Kamil Klejdysz, którzy zwyciężyli w swoich kategoriach na mistrzostwach powiatowych i całkiem nieźle pokazali się "w województwie".

korfanty październik 26 2012 12:38:09 ˇ 0 ˇ 284
Dyskoteka
Nasza szkoła
Dnia 18 października 2012r. w godzinach od 17:00 do 20:00 w naszym gimnazjum odbyła się dyskoteka szkolna. Wszyscy bawili się wspaniale przy dobrej muzyce. Dochód z tej zabawy został przekazany na szczytny cel.
Po zakończeniu zabawy wszyscy zadowoleni i radośni wrócili bezpiecznie do domów.
Paulina Mardyła kl. IIb
Agnieszka Dlugosz październik 26 2012 12:37:58 0 ˇ 193
Strona 12 z 71 << < 9 10 11 12 13 14 15 > >>
Gimnazjum
Hymn szkoły Hymn szkoły
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dokumenty
Statut Gimnazjum (doc) Statut Gimnazjum(doc)
Statut Gimnazjum (pdf) Statut Gimnazjum(pdf)
Szkolny Program profilaktyki(doc) Szkolny Program profilaktyki(doc)
Szkolny Program profilaktyki(pdf) Szkolny Program profilaktyki(pdf)
Program Wychowawczy(doc) Program Wychowawczy(doc)
Program Wychowawczy(pdf) Program Wychowawczy(pdf)
WF z klasą
Opis programu Opis programu
Sportowa Niegowić Sportowa Niegowić
Blog Blog
Zegar
Nasz Patron
Kalendarium 1920-1978 Kalendarium 1920-1978
Młodość Młodość
Okupacja Okupacja
Kapłaństwo Kapłaństwo
Biskup Wojtyła Biskup Wojtyła
Kardynał Wojtyła Kardynał Wojtyła
Pontyfikat 1978-1990 Pontyfikat 1978-1990
Pontyfikat 1991-2005 Pontyfikat 1991-2005
Pielgrzymki do Polski Pielgrzymki do Polski
Wszystkie Pielgrzymki Wszystkie Pielgrzymki
Papieskie dokumenty Papieskie dokumenty
Twórczość Twórczość
Testament Testament Jana Pawła II
W Niegowickiej Parafii W niegowickiej Parafii
W Niegowickiej Parafii Jak Go pamiętamy
Orlik 2012
Orlik 2012 Regulamin (pdf)
Postanowienia ogólne Postanowienia ogólne
Korzystanie z obiektu Korzystanie z obiektu
Sankcje i odpowiedzialność Sankcje i odpowiedzialność
Telefony alarmowe Telefony alarmowe
Rezerwacja Rezerwacja
Najbliższe wydarzenia
Statystyki
Gimnazjum w Niegowici
WITAJ
Karolina Natanek
jako nowy uzytkownik

Zarejestrowanch Uzytkowników: 23

Głównych administratorów: 1
Administratorów: 6
Uzytkowników: 16

Użytkownicy Online:

admin 1 dzień
Ziemianek 1 tydzień
Kosciolek16 tygodni
Ola Chyrc16 tygodni
korfanty24 tygodni

Gości Online: 1

Twoje IP: 54.198.66.250

Kategorie Forum 2
Tematów na Forum 1
Postów na Forum 2
Komentarzy 3
Księga Gosci
News'y 772
Artykuły 244
Albumy
Zdjecia
Plików w Downloadzie 4
Kategorii w Linkach 8
Linków 42
Postów w shoutbox'ie
Obecny adres IP
54.198.66.250
Licznik
pozostało

do końca roku
Kursy walut
Kursy walut w MyBank.pl
Notowanie z 2014-10-01
Kursy walut strzałka 0.60%
3,3172
Kursy walut strzałka 0.09%
4,1792
Kursy walut strzałka 0.18%
3,4662
Kursy walut strzałka 0.22%
5,3665
     
 
engine: PHP-Fusion v6.01 || kewals theme by: sonar from EP

   Strona główna :: Pobieranie :: Galeria zdjęć :: Artykuły :: Klasy pierwsze :: Klasy drugie :: Klasy trzecie :: Pogoda :: Prognoza pogody