Strona główna Pobieranie Galeria zdjęć Artykuły Klasy pierwsze Klasy drugie Klasy trzecie Pogoda Prognoza pogody     Październik 31 2014 11:22:08  
Nawigacja
Portal
  Strona główna
  Zadaj pytanie
  Artykuły
  Pobieranie
  Linki
  Pogoda
  Galeria zdjęć
  Wyszukiwarka
  Archiwum newsów
  Mapa serwisu
  Imieniny
  Mapy Małopolski
  Gmina Gdów
  Parafia w Niegowici
  Podstawy HTML
  HTML dla "Zielonych"
  Logomocja

Testy egzaminacyjne
  Informacja
  Język polski
  Matematyka
  Historia i WOS
  Przyrodnicze
  Język angielski
  Język niemiecki

Rekrutacja 2014/2015 pliki w edytorze WORD
  Zasady rekrutacji
  Harmonogram
  Klasa sportowa - informacja
  Regulamin naboru
  Deklaracja woli

Wykaz podręczników 2014/2015
  Klasy pierwsze
  Klasy drugie
  Klasy trzecie

Wymiana polsko-niemiecka
  Regulamin wymiany
  Infromacja o wymianie
  Artykuł w prasie niemieckiej
  Wymiana Okiem ucznia
  Fotki z wymiany maj 2013

Projekty edukacyjne
  Centres

Najlepszy sportowiec szkoły
  Regulamin
  Zasady punktacji

Samorząd Uczniowski
  Skład Samorządu 2014/15
  Regulamin Samorządu
  Uprawnienia SU

Przedmiotowe Zasady Oceniania
  Informatyka-Trzaska
  Informatyka-Watoła
  Geografia
  Matematyka
  Język niemiecki
  Historia
  Fizyka-Watoła
  Fizyka-Kowanec
  WOS
  Edukacja dla bezpieczeństwa

Najwięcej Newsów dodali
   admin[485]
   bibliotekarz[54]
   Pietak[33]
   Ziemianek[30]
   PatrykW[27]
   Dyrektor[23]
   Weronika Kocwa[23]
   Kopec[19]
   Agnieszka Dlugosz[19]
   korfanty[19]
   Kosciolek[11]
   Maria Zyla[9]
   Ola Chyrc[8]
   pedagog[7]
   Tekiela[6]
   Bibliotekarz szkolny[4]
   Dorota Wolska[1]
Nasza Szkoła

Witamy
na stronie
Gimnazjum
im. księdza Karola Wojtyły
w Niegowici
 Niegowić 62,
tel. (012) 251-95-15

powiat wielicki
woj. małopolskie

gimniegowic@poczta.onet.pl
dyrektor:rajle@wp.pl
administrator: bogtr@wp.pl
Giełda Edukacyjna 2013
Aktualności
Tradycją naszego gimnazjum jest organizowanie Giełdy Edukacyjnej dla uczniów klas trzecich i ich rodziców. W czasie giełdy prezentować się będą szkoły ponadgimnazjalne z Gdowa, Wieliczki, Dobczyc, Bochni, Dąbrowicy, Łapanowa, Nowego Wiśnicza i Krakowa. Uczniowie zapoznają się z ofertą szkół oraz z zasadami rekrutacji. Będzie można porozmawiać z nauczycielami i uczniami poszczególnych szkół. Mamy nadzieję, że takie spotkanie będzie pożyteczne dla uczniów, których czeka wybór dalszej drogi kształcenia. Zapraszamy uczniów i ich rodziców. Szczegóły na plakacie.
admin styczeń 27 2013 21:03:11 0 ˇ 218
Bal gimnazjalny
Nasza szkoła
 Dnia 5 stycznia 2013r. w naszej szkole odbył się już VI bal gimnazjalny. Klasy III wraz z wychowawcami od dawna już zajmowali się przygotowaniami. O 19:00 tradycyjnie rozpoczęliśmy nasz bal "Polonezem", a następnie do 24:00 była okazja, aby potańczyć i miło spędzić czas w towarzystwie rówieśników. Za przygotowanie cateringu dziękujemy Zespołowi Szkół w Dąbrowicy, gdyż spisali się na medal.
Ten bal na długo pozostanie w naszej pamięci.

Agnieszka Dlugosz styczeń 11 2013 23:55:16 0 ˇ 265
Kolęda misyjna
AktualnościMt 5,13-16     
13 Wy jesteście solą ziemi. Lecz jeśli sól straci swój smak, czy da się ona czymkolwiek posolić? Już do niczego się nie nadaje, chyba do wyrzucenia na dwór i podeptania przez ludzi.
14 Wy jesteście światłem świata. Nie może się ukryć miasto leżące na górze. 15 Ani nie zapalają lampy i nie kładą jej pod korcem, lecz na świeczniku, i świeci wszystkim w domu. 16 Niech tak świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i oddali chwałę Ojcu waszemu w niebie.


    
Uczniowie słuchają dalszego ciągu Kazania Na Górze i słyszą, że są solą ziemi i światłem świata. Oni w Niego uwierzyli i zostali nazwani błogosławionymi. Jezus jest solą ziemi i światłem świata. Uczniowie mają dobry wzór do wypełnienia misji. Sól nadaje smak pożywieniu. Prawdziwa sól nie może utracić swojego smaku. Być solą ziemi, to naśladować Jezusa. Być światłem świata, to ogłaszać w świecie plan związany z królestwem Bożym, pokazać światu Króla królestwa Bożego, Jezusa- Mesjasza, Chrystusa narodów.
Chrystus wzywa każdego z nas do bycia solą ziemi. Pragnie, abyśmy nadawali życiu smak, byśmy byli dobrymi jak chleb by inni patrząc na nas mogli umacniać się naszą wiarą. Poprzez przykład własnego życia mamy pomagać tym, którzy żyją blisko nas i tym, którzy są daleko na drodze wiary.
Kolędnicy misyjni do doskonała okazja pogłębiania swojej wiary, dawania świadectwa poprzez głoszenie orędzia o Bożym Narodzeniu, okazja do bycia solą dla świata. Dlatego dzieci i młodzież z parafii Niegowić, podobnie jak w latach ubiegłych, podjęła trud kolędowania misyjnego. W czwartek 27 grudnia 2012r. 21 grup wraz opiekunami wyruszyło do wszystkich wiosek na terenie parafii, aby dzielić się swoją wiarą, a zarazem pomóc dzieciom na misjach. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Pierzchowie oraz Gimnazjum w Niegowici kolędowali na terenie Pierzchowa, Nieznanowic i Niewiarowa. Ofiary, które dzieci zebrały to 3257 zł. Łączna kwota ofiar wyniosła 11800zł i została przekazana do Sekretariatu Misyjnego w Krakowie na potrzeby misji.
Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za przyjęcie kolędników misyjnych, poczęstunek oraz wyrazy szacunku i uznania, a w Nowym Roku 2013 życzymy obfitości łask Bożych.
Szczęść Boże!
kat. Jolanta Zając

admin styczeń 03 2013 22:06:55 0 ˇ 233
Święta Bożego Narodzenia
Nasza szkoła
` 21 grudnia 2012r. w naszym gimnazjum odbyła się akademia z okazji Świąt Bożego Narodzenia.
Oazowicze przygotowani przez Ks. Kazimierza, Panią Jolantę Zając i Panią Marię Żyłę wystawili jasełka. Pokazali, że we współczesnym świecie ludzie nie przyjęli by Jezusa, którego można spotkać w drugim człowieku.
Pan Dyrektor oraz opiekun Samorządu Uczniowskiego- Pan Paweł Ziemianek wręczyli dyplomy za najładniejszy świąteczny wystrój sali. W składzie komisji konkursowej byli: p. Ewelina Wiatrak, p. Renata Flisak i p. Paweł Ziemianek. Pierwsze miejsce zdobyła klasa II d, drugie- klasy III d i II b, a trzecie miejsce klasa III c. Wszystkim serdecznie gratulujemy.
Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego złożyła nauczycielom życzenia, a uczniowie wręczyli drobne upominki.
Po złożonych przez Pana Dyrektora życzeniach udaliśmy się do domów.
Dzień wcześniej natomiast odbyły się Wigilie klasowe. Była to okazja do śpiewu kolęd, złożenia sobie życzeń przy opłatku oraz miłego spędzenia czasu z kolegami i wychowawcą.

Agnieszka Dlugosz styczeń 01 2013 22:47:25 0 ˇ 262
Spotkanie z podróżnikiem
Aktualności
 Dnia 19 grudnia 2012 r. w naszym gimnazjum odbyło się spotkanie z podróżnikiem, który podróżował po południowej Afryce ( RPA ). Dzięki zdjęciom na projektorze mogliśmy bliżej przyjrzeć jego podróży. Było wiele ciekawostek biologicznych i geograficznych. Na tym kontynencie spotkał się również z wielkim rasizmem, a jego opowiadania skłoniły nas do refleksji. Wszyscy uczniowie słuchali go z zaciekawieniem i "głodem" nowej wiedzy.
Każdy z pewnością zapamięta z to spotkanie na długo i wyciągnie pozytywne wnioski.
Agnieszka Dlugosz grudzień 23 2012 01:41:34 0 ˇ 240
Konkurs na świąteczny wystrój sal lekcyjnych.
Samorząd Uczniowski
 Jak co roku, tak i teraz wszystkie klasy mogą przystroić swoją salę lekcyjną, aby poczuć nastrój zbliżających się Świąt. Sale należy przygotować do środy, 19.12 br. Komisja konkursowa przy ocenianiu będzie brała pod uwagę samodzielne przygotowanie ozdób świątecznych, całościowy wygląd sali oraz estetykę wykonania ozdób.
admin grudzień 12 2012 22:16:56 0 ˇ 241
XI edycja Akcji Mikołajkowej "Podaruj Dzieciom Usmiech"
Aktualności
 Uczniowie z Gimnazjum im. księdza Karola Wojtyły w Niegowici już po raz XI uczestniczyli w Akcji Mikołajkowej „ PODARUJ DZIECIOM UŚMIECH”.
Po raz kolejny sprawili radość dzieciom i rodzinom najbardziej potrzebującym ze swojego regionu.
Gimnazjaliści wykazali się ogromną wrażliwością na potrzeby innych, przeznaczając na akcję wiele darów tj. zabawki, artykuły szkolne, maskotki, gry, bajki ,słodycze oraz artykuły spożywcze.
Akcję chętnie wsparli nauczyciele, dyrekcja, liczni sponsorzy z okolicznych firm
i sklepów oraz wiele osób prywatnych. Bez ich wsparcia i pomocy akcja by nie dotarła do wszystkich potrzebujących.
Ponad miesięczne przygotowania zakończyły się prawdziwym sukcesem. Przygotowano około 40 dużych paczek żywnościowych dla rodzin, w których znalazły się artykuły gospodarstwa domowego, artykuły spożywcze oraz drobne podarunki. Dla dzieci i młodzieży przygotowano około 100 paczek mikołajkowych z zabawkami, artykułami szkolnymi, owocami oraz słodyczami.
Gdy oczekiwany dzień 6 grudnia nastał brygada mikołajowa w składzie: Św.Mikołaj-Patryk Puścizna, Anioł-Paulina Murzyn, Diabeł -Karolina Paszkot oraz Fotograf-Kinga Burdak wyruszyła w drogę do 20 rodzin naszych gimnazjalistów.
Mikołaj odwiedził: Książnice, Pierzchów, Nieznanowice, Niewiarów, Marszowice, Niegowić, Krakuszowice, Liplas i Zborczyce. Po drodze Mikołaj obdarowywał słodyczami napotkane dzieci i dorosłych.
Wdzięczność ludzi, szczęście, łzy wzruszenia i uśmiech na twarzach dzieci to chwile, które długo pozostaną w pamięci gimnazjalistów.
Akcja ta stała się już tradycją w gimnazjum. Organizatorzy pięknie dziękują wszystkim ludziom, którzy udzielili wsparcia i nie są obojętni na potrzeby innych.

DZIĘKUJEMY!!!!!!!!!!

admin grudzień 11 2012 17:53:21 0 ˇ 197
Kiermasz bożonarodzeniowy "Pod Aniołami"
W najbliższą środę (tj. 12 grudnia 2012 r.) w naszym Gimnazjum odbędzie się 
kiermasz bożonarodzeniowy "Pod Aniołami".
 Będzie miał on charakter charytatywny, gdyż dochód
 zostanie przeznaczony na pomoc choremu uczniowi naszej szkoły.
Na kiermaszu będą sprzedawane różnorakie ozdoby świąteczne, wykonane głównie przez naszych gimnazjalistów.
Będzie można zakupić kartki, stroiki, świeczniki, bańki itp.

Serdecznie zapraszam na kiermasz !!!
organizator Anna Tatko
bibliotekarz grudzień 06 2012 10:51:39 0 ˇ 199
Adwentowe kalendarze
Konkursy
  W piątek 30 listopada w Wieliczce odbył się finał konkursu "Adwentowe kalendarze”, którego patronat objęło Królewskie Górnicze Wolne Miasto Wieliczka.  Celem konkursu było propagowanie kultury i tradycji  krajów niemiecko-języcznych. Pomysł spotkał się z dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży, inwencji twórczych nie było końca, od 24 skarpet św. Mikolaja przez kolorowe 24 pudełeczka aż po miasteczko piernikowe z 24 piernikowymi ludzikami i to właśnie "Piernikowe miasteczko” otrzymało Nagrodę Specjalną.  
 Autorką tej pracy jest Joanna Gąsłowska uczennica Gimnazjum im. ks Karola Wojtyły w Niegowici. Organizatorem konkursu było gimnazjum w Dobranowicach, a współorganizatorami burmistrz miasta i gminy Wieliczka p. A. Kozioł, prezes Stowarzyszenia LGD "Wielicka Wieś” p. W. Malarczyk oraz Stowarzyszenie "Eko-rozwoju Wsi Podstolice.
Opisała: M. Żyła
admin grudzień 03 2012 22:49:11 0 ˇ 244
Święto Niepodległości w naszej szkole
Aktualności
 94 rocznicę odzyskania niepodległości uczciliśmy uroczystą akademią, która odbyła się 13 listopada. Wysłuchaliśmy pieśni patriotycznych i wierszy przygotowanych przez uczniów naszej szkoły. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością niecodzienny gość -  pan Emil Wałęga, kombatant, członek AK, który brał czynny udział w walkach partyzanckich w czasie wojny. Pan Emil w ciekawy sposób przedstawił wspomnienia z czasów swojej działalności partyzanckiej. Odpowiadał chętnie na wiele pytań zadanych przez uczniów. Pan Wałęga jest kolekcjonerem militariów przyniósł więc ze sobą na spotkanie bogatą kolekcję broni białej i palnej pochodzącą z czasów wojny.  Była to wielka atrakcja dla  wszystkich. Mieliśmy okazję potrzymać w ręce szablę, zobaczyć różne typy pistoletów i rewolwerów, zobaczyć jak wyglądała polowa radiostacja. Uczniowie jeszcze długo po akademii oglądali eksponaty zadając wiele pytań, na które nasz gość cierpliwie udzielał szczegółowych odpowiedzi.
Była to bardzo ciekawa lekcja patriotyzmu i historii, która wszyscy zapamiętamy na długo.
admin listopad 27 2012 22:09:32 0 ˇ 266
Informacje Samorządu Uczniowskiego :
Samorząd Uczniowski
1. W grudniu Samorząd Uczniowski organizuje charytatywny kiermasz świąteczny, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc uczniowi naszego gimnazjum. W związku z tym każda klasa zobowiązana jest do własnoręcznego wykonania przynajmniej 5 ozdób świątecznych, które zostaną sprzedane na owym kiermaszu. Mogą to być np. stroiki, banki, kartki, łańcuchy, ozdoby choinkowe itp.
2. Cały rok szkolny będzie trwała akcja "Góra nakrętek dla Stasia".
Zabieramy plastikowe nakrętki na niezbędna rehabilitacje dla 3, 5 chłopca z terenu naszej gminy.
Za przyniesienie ( do biblioteki) przynajmniej po 200 nakrętek w jednym i w drugim semestrze można otrzymać max. po 10 punktów dodatnich za udział w akcji charytatywnej.
3. W ostatnim czasie na terenie naszej szkoły odbyła się zbiórka pieniędzy dla potrzebującego ucznia naszej szkoły. W wyniku tej akcji zebrano 163, 42 zł.

Agnieszka Dlugosz listopad 18 2012 00:33:18 0 ˇ 469
Strona 12 z 71 << < 9 10 11 12 13 14 15 > >>
Gimnazjum
Hymn szkoły Hymn szkoły
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dokumenty
Statut Gimnazjum (doc) Statut Gimnazjum(doc)
Statut Gimnazjum (pdf) Statut Gimnazjum(pdf)
Szkolny Program profilaktyki(doc) Szkolny Program profilaktyki(doc)
Szkolny Program profilaktyki(pdf) Szkolny Program profilaktyki(pdf)
Program Wychowawczy(doc) Program Wychowawczy(doc)
Program Wychowawczy(pdf) Program Wychowawczy(pdf)
WF z klasą
Opis programu Opis programu
Sportowa Niegowić Sportowa Niegowić
Blog Blog
Gimnazjum na Facebook

Profil Gimnazjum na Facebook Profil Gimnazjum na Facebook
Zegar
Nasz Patron
Kalendarium 1920-1978 Kalendarium 1920-1978
Młodość Młodość
Okupacja Okupacja
Kapłaństwo Kapłaństwo
Biskup Wojtyła Biskup Wojtyła
Kardynał Wojtyła Kardynał Wojtyła
Pontyfikat 1978-1990 Pontyfikat 1978-1990
Pontyfikat 1991-2005 Pontyfikat 1991-2005
Pielgrzymki do Polski Pielgrzymki do Polski
Wszystkie Pielgrzymki Wszystkie Pielgrzymki
Papieskie dokumenty Papieskie dokumenty
Twórczość Twórczość
Testament Testament Jana Pawła II
W Niegowickiej Parafii W niegowickiej Parafii
W Niegowickiej Parafii Jak Go pamiętamy
Orlik 2012
Orlik 2012 Regulamin (pdf)
Postanowienia ogólne Postanowienia ogólne
Korzystanie z obiektu Korzystanie z obiektu
Sankcje i odpowiedzialność Sankcje i odpowiedzialność
Telefony alarmowe Telefony alarmowe
Rezerwacja Rezerwacja
Najbliższe wydarzenia
Statystyki
Gimnazjum w Niegowici
WITAJ
Karolina Natanek
jako nowy uzytkownik

Zarejestrowanch Uzytkowników: 23

Głównych administratorów: 1
Administratorów: 6
Uzytkowników: 16

Użytkownicy Online:

admin 6 dni
Ziemianek 1 tydzień
bibliotekarz 3 tygodni
Kosciolek20 tygodni
Ola Chyrc20 tygodni

Gości Online: 1

Twoje IP: 54.167.144.4

Kategorie Forum 2
Tematów na Forum 1
Postów na Forum 2
Komentarzy 3
Księga Gosci
News'y 778
Artykuły 244
Albumy
Zdjecia
Plików w Downloadzie 4
Kategorii w Linkach 8
Linków 42
Postów w shoutbox'ie
Obecny adres IP
54.167.144.4
Licznik
pozostało

do końca roku
Kursy walut
Kursy walut w MyBank.pl
Notowanie z 2014-10-30
Kursy walut strzałka 1.21%
3,3592
Kursy walut strzałka 0.08%
4,2280
Kursy walut strzałka 0.08%
3,5068
Kursy walut strzałka 0.36%
5,3706
     
 
engine: PHP-Fusion v6.01 || kewals theme by: sonar from EP

   Strona główna :: Pobieranie :: Galeria zdjęć :: Artykuły :: Klasy pierwsze :: Klasy drugie :: Klasy trzecie :: Pogoda :: Prognoza pogody