Strona główna Pobieranie Galeria zdjęć Artykuły Klasy pierwsze Klasy drugie Klasy trzecie Pogoda Prognoza pogody     Wrzesień 20 2014 23:59:28  
Nawigacja
Portal
  Strona główna
  Zadaj pytanie
  Artykuły
  Pobieranie
  Linki
  Pogoda
  Galeria zdjęć
  Wyszukiwarka
  Archiwum newsów
  Mapa serwisu
  Imieniny
  Mapy Małopolski
  Gmina Gdów
  Parafia w Niegowici
  Podstawy HTML
  HTML dla "Zielonych"
  Logomocja

Rekrutacja 2014/2015 pliki w edytorze WORD
  Zasady rekrutacji
  Harmonogram
  Klasa sportowa - informacja
  Regulamin naboru
  Deklaracja woli

Wykaz podręczników 2014/2015
  Klasy pierwsze
  Klasy drugie
  Klasy trzecie

Wymiana polsko-niemiecka
  Regulamin wymiany
  Infromacja o wymianie
  Artykuł w prasie niemieckiej
  Wymiana Okiem ucznia
  Fotki z wymiany maj 2013

Projekty edukacyjne
  Centres

Konkurs Ekologiczny
  Na Ratunek Ziemi
  Wyniki - Turniej Wiedzy
  Wyniki (format pdf)
  Harmonogram
  Regulamin Konkursu (pdf)

Najlepszy sportowiec szkoły
  Regulamin
  Zasady punktacji
  Wyniki uczniów w klasach (excel)

Samorząd Uczniowski
  Regulamin Samorządu
  Uprawnienia SU

Przedmiotowe Zasady Oceniania
  Informatyka-Trzaska
  Informatyka-Watoła
  Geografia
  Matematyka
  Język niemiecki
  Biologia
  J. angielski
  Muzyka
  Chemia
  Historia
  WF-Korfanty
  WF- Sopata
  Plastyka
  Fizyka
  WOS
  Religia
  Technika
  Edukacja dla bezpieczeństwa

Najwięcej Newsów dodali
   admin[484]
   bibliotekarz[52]
   Pietak[33]
   PatrykW[27]
   Ziemianek[25]
   Dyrektor[23]
   Weronika Kocwa[23]
   Kopec[19]
   Agnieszka Dlugosz[19]
   korfanty[19]
   Kosciolek[11]
   Maria Zyla[9]
   Ola Chyrc[8]
   pedagog[7]
   Tekiela[6]
   Bibliotekarz szkolny[4]
   Dorota Wolska[1]
Nasza Szkoła

Witamy
na stronie
Gimnazjum
im. księdza Karola Wojtyły
w Niegowici
 Niegowić 62,
tel. (012) 251-95-15

powiat wielicki
woj. małopolskie

gimniegowic@poczta.onet.pl
dyrektor:rajle@wp.pl
administrator: bogtr@wp.pl
Adwentowe kalendarze
Konkursy
  W piątek 30 listopada w Wieliczce odbył się finał konkursu "Adwentowe kalendarze”, którego patronat objęło Królewskie Górnicze Wolne Miasto Wieliczka.  Celem konkursu było propagowanie kultury i tradycji  krajów niemiecko-języcznych. Pomysł spotkał się z dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży, inwencji twórczych nie było końca, od 24 skarpet św. Mikolaja przez kolorowe 24 pudełeczka aż po miasteczko piernikowe z 24 piernikowymi ludzikami i to właśnie "Piernikowe miasteczko” otrzymało Nagrodę Specjalną.  
 Autorką tej pracy jest Joanna Gąsłowska uczennica Gimnazjum im. ks Karola Wojtyły w Niegowici. Organizatorem konkursu było gimnazjum w Dobranowicach, a współorganizatorami burmistrz miasta i gminy Wieliczka p. A. Kozioł, prezes Stowarzyszenia LGD "Wielicka Wieś” p. W. Malarczyk oraz Stowarzyszenie "Eko-rozwoju Wsi Podstolice.
Opisała: M. Żyła
admin grudzień 03 2012 22:49:11 0 ˇ 229
Święto Niepodległości w naszej szkole
Aktualności
 94 rocznicę odzyskania niepodległości uczciliśmy uroczystą akademią, która odbyła się 13 listopada. Wysłuchaliśmy pieśni patriotycznych i wierszy przygotowanych przez uczniów naszej szkoły. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością niecodzienny gość -  pan Emil Wałęga, kombatant, członek AK, który brał czynny udział w walkach partyzanckich w czasie wojny. Pan Emil w ciekawy sposób przedstawił wspomnienia z czasów swojej działalności partyzanckiej. Odpowiadał chętnie na wiele pytań zadanych przez uczniów. Pan Wałęga jest kolekcjonerem militariów przyniósł więc ze sobą na spotkanie bogatą kolekcję broni białej i palnej pochodzącą z czasów wojny.  Była to wielka atrakcja dla  wszystkich. Mieliśmy okazję potrzymać w ręce szablę, zobaczyć różne typy pistoletów i rewolwerów, zobaczyć jak wyglądała polowa radiostacja. Uczniowie jeszcze długo po akademii oglądali eksponaty zadając wiele pytań, na które nasz gość cierpliwie udzielał szczegółowych odpowiedzi.
Była to bardzo ciekawa lekcja patriotyzmu i historii, która wszyscy zapamiętamy na długo.
admin listopad 27 2012 22:09:32 0 ˇ 245
Informacje Samorządu Uczniowskiego :
Samorząd Uczniowski
1. W grudniu Samorząd Uczniowski organizuje charytatywny kiermasz świąteczny, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc uczniowi naszego gimnazjum. W związku z tym każda klasa zobowiązana jest do własnoręcznego wykonania przynajmniej 5 ozdób świątecznych, które zostaną sprzedane na owym kiermaszu. Mogą to być np. stroiki, banki, kartki, łańcuchy, ozdoby choinkowe itp.
2. Cały rok szkolny będzie trwała akcja "Góra nakrętek dla Stasia".
Zabieramy plastikowe nakrętki na niezbędna rehabilitacje dla 3, 5 chłopca z terenu naszej gminy.
Za przyniesienie ( do biblioteki) przynajmniej po 200 nakrętek w jednym i w drugim semestrze można otrzymać max. po 10 punktów dodatnich za udział w akcji charytatywnej.
3. W ostatnim czasie na terenie naszej szkoły odbyła się zbiórka pieniędzy dla potrzebującego ucznia naszej szkoły. W wyniku tej akcji zebrano 163, 42 zł.

Agnieszka Dlugosz listopad 18 2012 00:33:18 0 ˇ 449
Dzień Patrona
Aktualności
 W dniu 7. 11. 2012r. w naszej szkole obchodziliśmy IX Dzień Patrona.
Dzień rozpoczęła uroczysta Msza święta w kościele parafialnym. Następnie przeszliśmy pod pomnik ks. Karola Wojtyły, gdzie odśpiewaliśmy "Barkę". Potem przedstawiciele samorządu złożyli pod pomnikiem znicze i kwiaty.
Po przejściu do szkoły uczestniczyliśmy w akademii przygotowanej przez uczniów klasy II b. Oglądając prezentację multimedialną mieliśmy okazję przypomnieć sobie jak wyglądały obchody Dnia Patrona we wcześniejszych latach oraz poznać życie Ojca świętego Jana Pawła II.
Dziękujemy za przybycie gościom : ks. proboszczowi Pawłowi Sukiennikowi i pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Niegowici - Małgorzacie Dymek.
Agnieszka Dlugosz listopad 12 2012 09:18:42 0 ˇ 253
Wycieczka do Doliny Mnikowskiej i Budzynia
Wycieczki
 18 października uczniowie Gimnazjum w Niegowici, uczestnicy dwóch grup Warsztatów Ekologicznych "Natura 2000" wzięli udział w wycieczce do Doliny Mnikowskiej.
O godzinie 8.30 wszyscy już byli gotowi do podróży. Jazda autobusem nie była długa, ale jak zawsze wesoła.
Na miejscu szybkim krokiem przemieściliśmy się w malownicze miejsce, gdzie czekały już na nas koleżanki z Gimnazjum z Mnikowa, które chciały nam przekazać kilka ważnych informacji dotyczących pięknej doliny. Wiadomości było bardzo dużo, ale zapamiętaliśmy te najważniejsze.
Rezerwat znajduje się na obszarze Tenczyńskiego Parku Krajobrazowego. Głębokość wąwozu wyciętego w wapieniach jurajskich dochodzi do 80 m. Obejmuje ok. 2 km w dolinie niewielkiej rzeki Sanki, w północnej części miejscowości Mników. Rezerwat leśny utworzony został w 1963 r. Ma powierzchnię 20,89 ha. W Dolinie Mnikowskiej można spotkać chroniony gatunek ślimaczka. Jednak ma on jedynie 5 mm, więc nie jest łatwo go znaleźć.
Gdy wchłonęliśmy wszystkie wiadomości, dostaliśmy karty pracy z zadaniami i mapy. Podzieliliśmy się na grupy i rozeszliśmy się po lesie. Podczas odpowiadania na pytania podziwialiśmy cały park, który był ubrany w piękne jesienne kolory. Pogoda była piękna, świeciło jasne jesienne słońce. Dlatego wiele osób oddało się pasji fotografowania. Ogromne wrażenie zrobił na Nas obraz Matki Bożej Skalskiej do której udaliśmy się w górę po schodach. Po oddaniu arkuszy z zadaniami, głodni i zmęczeni, wyruszyliśmy na pizzę. Panie kelnerki widząc 50-osobową grupę złapały się za głowy. Posileni poszliśmy nad piękny zalew, w Kryspinowie by tam odpocząć. Oglądaliśmy śliczne zdjęcia, które udało się nam zrobić w dolince. Następnie pożegnaliśmy się z Mnikowem i wsiedliśmy do autobusu.
Wróciliśmy do Niegowici z chęcią powrotu do Mnikowa wiosną, gdy jesienne barwy zamienią się z wiosenną zielenią.
Emilka Jarecka
Kl. IIb

Agnieszka Dlugosz listopad 04 2012 20:18:48 0 ˇ 209
Odeszli w ostatnim roku
Admin
 1 listopada to szczególny dzień. Jak co roku odwiedzamy wtedy groby naszych najbliższych, wspominamy ich i oddajemy się refleksji nad kruchością życia i śmiercią. To czas, kiedy się wyciszamy i myślimy o tych, którzy odeszli. Wspominamy nie tylko członków swojej rodziny, lecz także znanych polityków, artystów, dziennikarzy, pisarzy i sportowców, którzy odeszli w mijającym roku. Modlimy się za nich dziękując im za to, co w swoim życiu dokonali.
admin październik 31 2012 23:39:52 ˇ 0 ˇ 291
Wieczorek filmowy
Nasza szkoła
W piątek 26. 10. 2012r. od godziny 19:00 do 23:00 w naszej szkole odbył się wieczorek filmowy. Około 20 osób pod opieką Pana Dyrektora obejrzało filmy: "Savoir vivre" i "Jesteś Bogiem". Pierwszy film opowiadał o dobrych manierach i kulturalnym zachowaniu. Natomiast drugi przedstawiał członków legendarnej hip-hopowej grupy Paktofonika i ich początki w branży muzycznej. Była to również okazja do wymiany opinii na temat używania wulgaryzmów.
Agnieszka Dlugosz październik 28 2012 21:42:44 0 ˇ 200
Wyniki Jesiennych Indywidualnych Biegów Przełajowych.
Sport
 Zakończył się cykl Jesiennych Indywidualnych Biegów Przełajowych. Uczniowie naszego Gimnazjum startowali w tych zawodach z dużym powodzeniem. W historii szkoły nie było tak dobrego sezonu, jak ten. W eliminacjach gminnych, do zawodów powiatowych awansowało 12 uczniów, z których na mistrzostwa wojewódzkie zakwalifikowała się szóstka!!! Na szczególne uznanie zasługują siostry Wcisło - Agnieszka i Katarzyna oraz Kamil Klejdysz, którzy zwyciężyli w swoich kategoriach na mistrzostwach powiatowych i całkiem nieźle pokazali się "w województwie".

korfanty październik 26 2012 12:38:09 ˇ 0 ˇ 276
Dyskoteka
Nasza szkoła
Dnia 18 października 2012r. w godzinach od 17:00 do 20:00 w naszym gimnazjum odbyła się dyskoteka szkolna. Wszyscy bawili się wspaniale przy dobrej muzyce. Dochód z tej zabawy został przekazany na szczytny cel.
Po zakończeniu zabawy wszyscy zadowoleni i radośni wrócili bezpiecznie do domów.
Paulina Mardyła kl. IIb
Agnieszka Dlugosz październik 26 2012 12:37:58 0 ˇ 189
Dzień Nauczyciela i Ślubowanie klas pierwszych
Aktualności
 W dniu 12. 10. 2012 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Nauczyciela oraz Ślubowanie klas pierwszych.
Najpierw klasy pierwsze ślubowały na sztandar szkoły, przyrzekając , że będą dobrymi uczniami oraz, że będą dbać o naszą szkołę. Następnie nasi najmłodsi koledzy przedstawili przygotowaną przez siebie akademię z okazji Dnia Nauczyciela. W krótkich scenkach pokazali, jak czasami wyglądają nasze lekcje. Po złożonych przez przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego życzeniach, nauczyciele otrzymali drobne upominki .
Dziękujemy za przybycie zaproszonym gościom i jeszcze raz życzymy naszym nauczycielom wszystkiego najlepszego i dużo cierpliwości do nas.
Agnieszka Dlugosz październik 26 2012 12:37:26 0 ˇ 209
"Czytam, więc jestem"
Konkursy
Biblioteka szkolna ogłasza całoroczny konkurs czytelniczy pod hasłem

"Czytam, więc jestem."
  • W konkursie może wziąć udział każdy gimnazjalista;
  • Termin: od października 2012 r. do maja 2013 r.
  • Na początku każdego miesiąca na tablicy przed wejściem do biblioteki zostanie ogłoszone jedno zadanie do rozwiązania (wszystkich zadań będzie 8)
  • Rozwiązane zadanie należy dostarczyć do biblioteki do końca każdego miesiąca;
  • Za każde prawidłowo rozwiązane zadanie uczeń otrzymuje punkty;
  • Wygrywa ta osoba, która przez cały rok zbierze największą ilość punktów.

Powodzenia

Uwaga!!!

Jest już pierwsze zadanie do rozwiązania.

bibliotekarz październik 24 2012 09:06:39 0 ˇ 204
Strona 12 z 70 << < 9 10 11 12 13 14 15 > >>
Gimnazjum
Hymn szkoły Hymn szkoły
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Dokumenty
Statut Gimnazjum (doc) Statut Gimnazjum(doc)
Statut Gimnazjum (pdf) Statut Gimnazjum(pdf)
Szkolny Program profilaktyki(doc) Szkolny Program profilaktyki(doc)
Szkolny Program profilaktyki(pdf) Szkolny Program profilaktyki(pdf)
Program Wychowawczy(doc) Program Wychowawczy(doc)
Program Wychowawczy(pdf) Program Wychowawczy(pdf)
WF z klasą
Opis programu Opis programu
Sportowa Niegowić Sportowa Niegowić
Blog Blog
Zegar
Nasz Patron
Kalendarium 1920-1978 Kalendarium 1920-1978
Młodość Młodość
Okupacja Okupacja
Kapłaństwo Kapłaństwo
Biskup Wojtyła Biskup Wojtyła
Kardynał Wojtyła Kardynał Wojtyła
Pontyfikat 1978-1990 Pontyfikat 1978-1990
Pontyfikat 1991-2005 Pontyfikat 1991-2005
Pielgrzymki do Polski Pielgrzymki do Polski
Wszystkie Pielgrzymki Wszystkie Pielgrzymki
Papieskie dokumenty Papieskie dokumenty
Twórczość Twórczość
Testament Testament Jana Pawła II
W Niegowickiej Parafii W niegowickiej Parafii
W Niegowickiej Parafii Jak Go pamiętamy
Orlik 2012
Orlik 2012 Regulamin (pdf)
Postanowienia ogólne Postanowienia ogólne
Korzystanie z obiektu Korzystanie z obiektu
Sankcje i odpowiedzialność Sankcje i odpowiedzialność
Telefony alarmowe Telefony alarmowe
Rezerwacja Rezerwacja
Najbliższe wydarzenia
Statystyki
Gimnazjum w Niegowici
WITAJ
Karolina Natanek
jako nowy uzytkownik

Zarejestrowanch Uzytkowników: 23

Głównych administratorów: 1
Administratorów: 6
Uzytkowników: 16

Użytkownicy Online:

admin 3 dni
Ziemianek 5 dni
Kosciolek14 tygodni
Ola Chyrc15 tygodni
korfanty23 tygodni

Gości Online: 1

Twoje IP: 54.197.74.130

Kategorie Forum 2
Tematów na Forum 1
Postów na Forum 2
Komentarzy 3
Księga Gosci
News'y 770
Artykuły 244
Albumy
Zdjecia
Plików w Downloadzie 4
Kategorii w Linkach 8
Linków 42
Postów w shoutbox'ie
Obecny adres IP
54.197.74.130
Licznik
pozostało

do końca roku
Kursy walut
Kursy walut w MyBank.pl
Notowanie z 2014-09-19
Kursy walut strzałka 0.05%
3,2507
Kursy walut strzałka 0.05%
4,1860
Kursy walut strzałka 0.07%
3,4682
Kursy walut strzałka 0.53%
5,3257
     
 
engine: PHP-Fusion v6.01 || kewals theme by: sonar from EP

   Strona główna :: Pobieranie :: Galeria zdjęć :: Artykuły :: Klasy pierwsze :: Klasy drugie :: Klasy trzecie :: Pogoda :: Prognoza pogody